Yeni başlayanlar için fotoğraf makinesi seçimi, farklı bir öneri

Artık yeni başlayanlar için fotoğraf makinesi tavsiyesi vererek, onları belli bir marka ya da ürüne yönlendirmek istemiyorum. Onun yerine benim tavsiyem zaman içinde kendi yollarını kendilerinin bulması yönünde olacak.

Kısacası fotoğrafa yeni başlayan birinin ilk etapta fotoğraf makinesi ve lenslere yüksek paralar yatırmasını doğru bulmuyorum. Onun yerine aşağıda yazacağım gövdelerden birini kit objektifi ile birlikte ikinci el olarak satın alsınlar. Bunun için sahibinden.com adresini kullanabilirsiniz. Harcanacak para 1500 -2000 TL arasında olacaktır.

  • Canon 650D
  • Canon 700D
  • Nikon D3200
  • Nikon D3300
  • Nikon D5100
  • Nikon D5200

Bu ekipmanı 3-5 ay kullandıktan sonra fotoğrafa olan ilgileri devam ediyorsa zaten bir sürü şey öğrenmiş olacaklar ve ihtiyaçlarını çok daha iyi tespit edebilecekler. Sonuçta kendi kararlarını kendileri verebileceklerdir. Bu ekipmanı aldıkları fiyattan 100-200 TL eksik veya aynı fiyatla ikinci el olarak satabilirler.

Eğer bu süre sonunda fotoğrafa olan ilgileri devam etmiyorsa yine bu ekipmanı fazla zarar etmeden satabilirler.

Yorum yok, ilk sen ol!

Lütfen, soru sormadan önce üstteki yazının tamamını ve cevapları okuyun, soracağınız soruların cevapları büyük ihtimalle verilmiştir. Ek olarak lütfen ilgili konuya yorum yapın, örneğin geziyle ilgili bir yazıya yorum yapıp fotoğraf makinesiyle ilgili bir soru sorarsanız yorumunuz silinecektir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.