Eğer bu yazımı beğendiyseniz ve diğer yazılarımdan haberdar olmak isterseniz RSS ya da Twitter ile takip edebilir veya Facebook Sayfamı beğenebilirsiniz. İletişime geçmek için Facebook'dan mesaj gönderebilirsiniz.

6 Yorum Var

 1. Hocam selamlar.. yabancı sitelerde fazlaca araştırma yaptığım halde Olympus’un kıyısından köşesinden geçen birşey satın alırken size danışılması gerektiğini düşünüyorum. 75-300mm objektifi satın alma düşüncesindeyim. Kuş fotoğrafçılığıyla ilgilenir miyim yoksa belli bir süre kullanıp lens bir köşede mi durur şu anlık bilemiyorum. Ama başlangıç için denemek istiyorum. Elimdeki tek objektifim 12-40mm aslında prime lens eklemek istiyordum. 25mm yada 45mm fakat hislerim önceliği telefotodan yana kullanmak istiyor gibi.
  olympus 300mm f4 alamayacağıma göre 75-300 hakkındaki görüşünüzü öğrenmek istedim.

  • 75-300mm para bermeye değmez, özellikle tele uca doğru iyice çuvallıyor. Panasonic 100-300 için de aynı şey geçerli. Alınabilecek olan harika objektif Olympus 40-150mm f/2.8 ama bu pahalı diyorsan daha uygun fiyatlı ve kapalı diyaframlı olan modeli de iş görür.

 2. tecrübelerinizi paylastiginiz icin cok tesekkürler..

 3. kuşlar kadar masumiyetin simgesi olabilir mi dünyada , kuşlar her zaman sakinleştirir huzur verir :)

 4. Şakiryeni | 06 Haziran 2010, 11:29

  gerçekten güzel olmuş fotograflarda bu güzellige anlamını tamamlamış ben de kuş fotografları çekiyorum ama amatörce elimdeki makine kısıtlı sabit objektif FinePix S200EXR ama kuşlara çok iyi yaklasıyorum :) birde makinenin özelliklerin yararlanıyorum ama yinede istediğim gibi fotoğraf çekemiyorum şimdilik ilerde inş. sizin fotoğraflarınız gibi fotoğraf çekebilirim

  Işığınız bol olsun.

 5. Kuş Fotoğraçılığı başlangıcı ve ilk tecrübelerim: Kuşları önceden beridir çok sevmişimdir… http://goo.gl/fb/9sMRg

Lütfen, soru sormadan önce üstteki yazının tamamını ve cevapları okuyun, soracağınız soruların cevapları büyük ihtimalle verilmiştir. Ek olarak lütfen ilgili konuya yorum yapın, örneğin geziyle ilgili bir yazıya yorum yapıp fotoğraf makinesiyle ilgili bir soru sorarsanız yorumunuz silinecektir.