Blog Konferansı, Blog Ödülleri ve izlenimlerim

Dün, yani 10 Mayıs 2008 ‘de Blog Konferansı yapıldı ve Blog Ödüllerinin dağıtımı gerçekleşti. Bir çok kişi blogunda ayrıntılı olarak konferans ve ödül töreni hakkında yazmış;

(Blog Ödülleri Blogu, Fikir Atölyesi, Webrazzi, Güneşin Tam İçinde, AliAltugKoca, CeoYavuz, Ömer Enis, ne de çok varmış.. ) veya yazacak. Detaylı olarak anlatmışlar o güzel günü, hatta sanırım video ekleyenler bile olacaktır. Herneyse ben biraz daha farklı açıdan birşeyler yazmayı deniyorum, bakalım olacak mı? Değineceğim konulardan birisi Mehmet Doğan’ın oldukça haklı olduğu. Bence de; işiniz bu değilse yani geçiminizi blog yazarak kazanmıyorsanız ve eğer sizi seven bir eşiniz varsa, siz ondan çaldığınız zamanla blogunuzu yürütmeye çalışıyorsanız bırakın yazmayın! Eğer çocuklarınız varsa ve blog yazmaktan onlara yeterince zaman ayıramıyorsanız bırakın yazmayın! Eğer iyi bir enstrüman çalıyorsanız ve blog yazarak enstrümana ayıracağınız zamandan harcıyorsanız bırakın, nolur yazmayın! Eğer daha iyi bir eş, daha iyi bir baba, daha iyi bir ressam, daha iyi bir programcı, daha iyi bir müzisyen, daha iyi bir sporcu, daha iyi bir … olacaksanız yazmayın, yazarsanız kendinize karşı bir suç işlemiz olacaksınız. Ben mi? Ben de sanırım bu yüzden çok yazamıyorum, daha iyi bir eş ve daha iyi bir fotoğrafçı olmaya çalışıyorum, ama yazıyorum bazen çünkü burası benim vitrinim, her anlamda..

İkinci konu Eray, Eray’ı biraz uzaktan izleme fırsatım oldu, ruh halini tek bir şekilde ifade edebilirim. Evli olanlar bilirler gerçi, ben de zaten yeni evlendiğim için o ruh halini unutmadım henüz. Evlenirken nikah salonunda herkesle konuşur ve tokalaşırsınız, o anda kendinizdesinizdir ama farklı bir haldesinizdir aynı zamanda, işte o hali Eray’da gördüm. Birşeyi ilk yapmanın heyecanı, bazı şeyleri geri dönülmez şekilde değiştirmenin heyecanı ve sevinci vardı, biz de sevindik :)

Üçüncü olarak bu organizasyon öncesi bazı cırtlak sesler duyduk. Her ne söyledilerse kendilerini ve söylediklerini bilirler fakat sonuçta harika bir gün geçirdik ve bunlara en güzel cevap verilmiş oldu. Katılanların neredeyse dörtte biri ödül aldı, pek bir anlamı yok gibi görünebilir belki ama asıl olan organizasyonun kendisi ve burada bulunmaktı.

Dördüncü ve belki en önemsizi ise eskisi kadar ilgilenemediğim Azpişmiş Kültür Sanat Kategorisinde üçüncülük ödülüne layık görüldü, teşekkürler.

21 Yorum Var

 1. sitenize ilk gelişim bence de haketmişsinizdir guzel ve akıcı bir yazım diliniz var. yakından takip edeceğime emin olabilirsiniz…

 2. Volkan Bey selamlar. Teşekkür ederim.
  Bir daha ki toplantıda görüşmek üzere :)
  Blog konferansı olmaz belki ama blogyazarlari toplantısında görüşürüz.

 3. Volkan Görgülü | 15 Mayıs 2008, 19:23

  Hakkı Bey, konferans boyunca gözlerim sizi aradı, ödül töreninden sonra ise anladımki hemen arkamda oturan bey sizmişsiniz :)

  Size ve Mehmet Doğan’a “Bu söyliyeceğimi bir çok kişiden duymuş olabilirsiniz ama ben yinede söylemek istiyorum, paylaşımlarınız için çok teşekkürler, çok faydalı paylaşımlarda bulunuyorsunuz”.

  Mehmet Doğan’ın yüzüne söyledim bunu, sizede burdan iletmek kısmetmiş.

  Sevgi ve Saygılar

 4. Tekrar herkese teşekkür ederim, Onur kesinleşince sana haber veririm, selamlar..

 5. Hakkı abi bende tebrik ediyorum.Başarıların devamını diliyorum.Rize’ye gelirken haber vermeyi unutma :)

 6. Tebrikler abim hayırlı olsun

 7. Süleyman Hocam bilmukabele. (hisleri tek kelime ile ifade edebilmenin gücü)
  Biraz geç olsa da tanıştık, ileride umarım uzun sohbetler yapma imkanını da buluruz, selam ve sevgiler..

 8. Hakkı Hocam öncelikle tebrik ederim. Cidden yazılarınızı keyfile okuyorum ve sitelerinizin kaliteli içerik açısından ülkemiz için bir katkı olduğunu düşünüyorum.

  Bu organizasyon sayesinde sizinle tanıştığıma çok sevindim.

  Gerçekten güzel bir topluluktu. Aydınlık yüzler ve neşeli bir gün geçirdik.

  Tüm katılımcılara ve okurlara sevgi ve saygılarımı iletirim.

 9. Arkadaşlar çok teşekkür ediyorum :)

 10. Bizde blogumuzla blog ödüllerine katılmıştık. günlerce blog konferasını bekledik, başka planlar ertelendi, o gün konferansa gidilecek. Blog ödülleri akşam 20:00 gibi başlayacağı için son oturam katılmayı düşündük ve ona göre evden çıktık. Acayip bir trafik vardı. GSU önüne geldiğimizde saat 20:10 sularıydı ve hala yetiştiğimizi ve kaçırmadığımızı düşünürken, aracımızla kapıdan girme girişiminde bulunduğumuzda, görevli bizi içiri almadı. Araçlar içeri alınmıyormuş. Ortaköye kadarda araç park edicek hiçbir yer yok. Başkalarınıda almadık dedi görevli ve o trafiğe tekrar girerek ve çokta sinirlenerek park edicek bir yer bulup geri dönmek istedik ama o kadar yavaş ilerliyorduk ki, bir otopark bulduğumuzda saat 20:30 u çoktan geçmişti. Birde yürüyerek geri dönmek gerekiyordu. Konferansı ve ödül açılanma anını üzülerek kaçırmış olduk, hiç duraklamadan aynen eve geri döndük. O kadar bekleyip sonunu görememek kötü oldu bizim için. Sonuçlar çok geç açıkladı ve web sitesinde ve kazanamadığımızı gördük. hobi kategorsindeydik ve hobi kategorisi birincisi eda Süner de dün blog yazmayı bıraktığını açıklamış :) Maaşa zam işe son olmuş :)

  diğer konu hakkında, blog yazmak eğer gelir kapınız değilse, eşinizden, çocuğunuzdan çalmak istediğiniz müzik aletlerinden zaman kaybı oluşturuyır düşüncesine katılmıyorum. Neden? derseniz. Hiç bir blog açıldığı ve yazılmaya başlandığı gün size gelir kaynağı olamaz. Kaldı ki ticari amaçla açılan siteler bile uzun bir süre gelir getirmezler. O zaman bu işide yapmamak mı gerekir. Eğer paylaştığınız şey insanlar tarafından merak edilecek ve ilgi görecek birşeyse bir gün zitaretçileriniz yeteri kadar çoğalır ve belki gelir elde edebilirsiniz. Örn: Wolkanca, ben kiramı blogumla ödüyorum demiş, Orda dğeildik ama duyduk :) Bu güzel birşey ama wolkanca ne zamandan sonra blogundan gelir elde etmeye başlamış bir sormak lazım. Biri ona çıkıp niye yazıyorsun ki, eşine, sevgiline bak sen dese, şimdi kirasını blogundan çıkartamıcaktı ki belki ilerde dahada yükselicek. Yaptığınız şeyi bir iş olarak görüp, prensipli düzenli ve kalteli olursanız bir gün mutlaka size dönüşü olur diye düşünüyorum.

  Teşekkürler

 11. Oyumu size vermiştim ama siz Azpişmiş ile ödül aldınız. Tebrikler.

 12. İnsanlara saldırmadan,haklarını çiğnemeden,hazmederek alınmış ödüllerdi bence en hakedenleri.Sizde bunlardan birisiniz.Orada tanışma şansımız olmadı ama bir dahaki sefere umarım olur :) Yürekten kutlarım.

 13. Ödül için tebrikler. Hak edilen bir ödül oldu.

  Mehmet Doğan ise kendince haklı. Hiçbir baba kızının çizdiği bir resimde uzak bir yerlerde olmayı istemez herhalde. Keşke blog yazma işi tek işi olabilse ve kaldığı yerden devam etse. Böyle yazılar okuyunca takip ettiğim kaliteli blog yazarlarının yazmayı bırakacaklarından korkuyorum :)

 14. Yakışır..
  Canı gönülden tebrik ediyorum. Emeğine sağlık..
  Başarılar…

 15. Tebrikler.. Zaman konusunda kesinlikle hak veriyorum.

Lütfen, soru sormadan önce üstteki yazının tamamını ve cevapları okuyun, soracağınız soruların cevapları büyük ihtimalle verilmiştir. Ek olarak lütfen ilgili konuya yorum yapın, örneğin geziyle ilgili bir yazıya yorum yapıp fotoğraf makinesiyle ilgili bir soru sorarsanız yorumunuz silinecektir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.