Tekrar Merhaba dünya!

Hiç sormayın, hem sunucu değişikliği hem de 2.1 ‘e geçiş yapayım derken, ortalık biraz karıştı. Rodosweb oldukça yavaştı, bazen de siteye ulaşım olmuyordu, tabi kim olsa kızar, herneyse dün azpişmiş için kullandığım firma Turhost ‘tan hemen bir tane daha hosting aldım.

Hazır sunucu değiştirken ELLA ‘ya geçiş yapalım dedim ama işte olan oldu database de problemler çıktı, neyseki yedeğimiz vardı. Biraz karakter sonurum olmadı değil ama onu da WordPress-to-WordPress Import eklentisi ile hallettim sayılır. Şimdi bir iki ufak şey kaldı onları da düzelttim mi herşey tamam.

Tabii ben de Tekrar Merhaba dünya! diyorum :)

Yorum yok, ilk sen ol!

  1. Saolasın :) herşey ok.

  2. Merhaba :) Gecmis olsun, bir iki ufak tefek sey kalmisti diyorsun umarim onlar da sorunsuz gecer.

  3. geçmiş olsun. ben 2.1’e geçiş yapmadım, media temple’ın artık satışını yapmadığı shared hosting planındayım ve mysql 3.23 kullanıyorlar. ama sanırım yakında 4.x ‘e geçer onlarda çünkü ayıp oluyor yani koskoca media temple (gerçekten çok iyi bir hosting firmasıdır)…

    2.1 mysql 3.23 desteklemiyor. desteklese şaşardım zaten artık bir hayli geride kaldı.

  4. :) saol ceyhan, aman diyeyim database olayını sağlama bağla sanırım en iyisi xml export eden WordPress-to-WordPress Import eklentisi.. başka ipuçları da şöyle; pagenavi yeni versiyonu indir, download yönetici henüz 2.1 için güncellenmemiş. kolay gelsin bakalım :)

  5. google reader’de bildirgeçte 9 hakkı ceylanda 18 görünce işkillenmiştim zati…Yeni hostunla birlikte yeni sürümünde hayırlı olsun..darısı benim başıma..

  6. :) teşekkürler, ancak bitti. Bir tek fotoğraflar kaldı onu da öğrendim aaron harp fotobook eklentisini bir iki gün içinde güncelleyecekmiş.

  7. hadi geçmiş olsun…

  8. abi noldu ya.. nazar mı ettik ne :(

Lütfen, soru sormadan önce üstteki yazının tamamını ve cevapları okuyun, soracağınız soruların cevapları büyük ihtimalle verilmiştir. Ek olarak lütfen ilgili konuya yorum yapın, örneğin geziyle ilgili bir yazıya yorum yapıp fotoğraf makinesiyle ilgili bir soru sorarsanız yorumunuz silinecektir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.