Sadece bir yıl kaldı..

Sadece bir yıl kaldı yolun yarısına. Geçen gün doğum günümdü, 10 Ocak. Keçi burcuyum ben de, malesef. Artık insanları anlamaya çalışarak yorulmak istemiyorum. Benim de bir gün başkaları tarafından anlaşılabileceğim umudunu da taşımıyorum artık. Sıcak, güneşli bir açık havaya ve yeşile özlem duyuyorum uzun süredir.. Sıkıldım, yoruldum, bunaldım başkalarını memnun etmek için yaşamaktan. Yalnızlığın ne demek olduğu en iyi başkaları arasındayken anlaşılıyormuş, tek başınayken değil, bunu öğrendim son zamanlarda. Niye mi yazıyorum şimdi bunları, hehe, aklıma Orhan Pamuk’un konuşması geldi bir an. Neydi o öyle; “Yalnız kalmak için yazıyorum. Hepinize, herkese neden o kadar çok çok kızdığımı belki anlarım diye yazıyorum. Hep gidilecek bir yer varmış ve oraya -tıpkı bir rüyadaki gibi- bir türlü gidemiyormuşum duygusundan kurtulmak için yazıyorum.” herneyse işte..

İnsanların neden doğum günlerini kutladığını anlamıyorum, eğer geçen bir yılın muhasebesini yapıp, bu sene kazançlı çıkarsak eh bir nebze anlarım ama ben kendi adıma geçen bir seneyi kazançlı görmediğimden pek bir anlamsız buluyorum bu kutlamayı. Keni adıma üzülüyorum doğrusu, başkaları seviniyor mu ne? Yazık, işte insanları anlamadığımı söylemiştim. Hiçbir şey göründüğü gibi değil, bir zamanlar yaklaşık on sene kadar önce, felsefe hakkında böyle saplantılı bir şekilde düşürken kendi kendime bir akım oluşturdum. Adını da ifadeedilemezcilik koymuştum, bu ne şimdi diye sorarsanız daha sonra o yazıyı da burada yayınlarım, sanırım bugün bu kadar yeter.

Yorum yok, ilk sen ol!

  1. Zehra Arslan | 16 Ocak 2007, 21:09

    Bana bugun attigin mailin altinda sitenin adresi vardi.Kaza fotografina bir bakayim diye girdim.
    Yasgunu mesajini gordum.Demek yolun yarisina 1 yil kaldi ;) 30 dan sonrasi o kadar cabuk akip gidiyorki anlatamam.Ve insan kendini 34-35 lerden sonra ancak buluyor.Kesinlikle sana katiliyorum kimseyi mutlu etmek icin yasamayacaksin.Hayat o kadar kisa ki mutlu olmak icin cok az zaman var.Onun icin hayat seni harcamadan sen hayati gozunun yasina bakmadan harcamalisin.Insanlarida ayni sekilde harcamani oneririm.Hepsini degil tabi ;)
    Seni uzene oyle bir laf etki gunlerce altindan kalkamasin o lafin.Benim en buyuk silahimdir biri benim moralimi bozuyorsa 2 misli moralini bozarim.Her zamanda ise yaramistir.Insanlarin seni anlayacagi gunu bekledigini yazmissin. Konusmazsan kimse anlamaz,kimsenin seni anlamak icin duracak vakti yok, hayatta oyle hic durmadan akip gidiyor asla gidenin yitenin ardindan bakmadan daima ileriye gelecege don yuzunu derim.
    Cok yazdim biliyorum ben gevezeyim bunuda biliyorum ;)IFSAK kaydim doldu baska 2 arkadasim geliyor gelmek istersen baska bir gun ayarlariz.Ben butun arkadaslarimi ellerinden tutup oraya goturuyorum ;)

  2. Kutlu ola doğum günün, ki ben seni benzemediğin ve yalnız olduğun için sevdim :) Uzun zamandır içimden gelenleri bile bu kadar ve içtenlikle kendime diyemezken senin yazın doğal ve içten olmuş… Ben ” Adını da ifadeedilemezcilik koymuştum, bu ne şimdi diye sorarsanız daha sonra o yazıyı da burada yayınlarım ” ; bunu da bekliyorum desem.

Lütfen, soru sormadan önce üstteki yazının tamamını ve cevapları okuyun, soracağınız soruların cevapları büyük ihtimalle verilmiştir. Ek olarak lütfen ilgili konuya yorum yapın, örneğin geziyle ilgili bir yazıya yorum yapıp fotoğraf makinesiyle ilgili bir soru sorarsanız yorumunuz silinecektir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.