Something is wrong.
Instagram token error.

Minimal Proje, bir fotoğraf projesi

Yeni bir fotoğraf serüvenine başlıyorum, siz de bu serüvene katılmak isterseniz Minimal Proje’ye buyrun: http://www.minimalproje.com

Kısaca özetlemek gerekirse eğer fotoğraf çekmeyi gerçekten seviyorsanız, minimalizm konusuna ilgi duyuyorsanız, temel fotoğraf bilgisine ve temel fotoğraf düzenleme bilgisine sahipseniz, DSLR veya Aynasız bir fotoğraf makineniz varsa, belirli sürelerde yapılacak toplantılara katılabilecekseniz (çok sık değil, iki ayda bir olabilir) Minimal Proje’ye katılabilirsiniz.

Fotoğraf çekmek her ne kadar bireysel bir eylem olsa da, sonrasında çekilen fotoğrafların paylaşılması, fotoğraf ve fotoğrafçılık üzerinde konuşulması grup halinde yapıldığında anlam kazanan çalışmalar.

Minimal Proje katılımcıları olarak belirli periyodlarla toplanıp proje kapsamındaki fotoğrafların nasıl çekilmesi gerektiği konusunda fikir alışverişimiz olacak. Ne tip mekanlarda, nasıl fotoğraflar çekilebileceği, bu tarz fotoğraflar çekilirken hangi konulara dikkat etmemiz gerekeceği hakkında görüşlerimizi paylaşacağız. Elbetteki çektiğimiz fotoğraflar da değerlendirilecek ve en iyi sonuca ulaşabilmek için detaylı olarak tartışılacak. İhtiyaç oranında dijital düzenleme kısmı da konuşmalarımız arasında yer alacak.

Yeterli katılım olduğu takdirde ve belirli bir niteliğe ulaşıldığında bir yılın sonunda tüm fotoğrafçıların katılımıyla bir fotoğraf sergisi açılacak. Yine eğer yeterli sayıya ulaşılırsa sergide yer alan tüm fotoğraflardan ve daha fazlasından oluşan bir de kitap hazırlanacak. Bir projenin bitmesi ve sergi, kitap vb. ile tamamlanmasının ardından minimal bakış açısı merkezde olmak üzere diğer farklı anlatım konularıyla yeni projeler başlayacak.

Siz de bu serüvene katılmak isterseniz buyrun: http://www.minimalproje.com

8 Yorum Var

 1. tamer pehlivan | 04 Ocak 2019, 23:40

  minimal proje tekrar ele alınamaz mı hiç olmazsa biz geç gelenler için…:)

 2. teslime çam | 20 Mayıs 2018, 12:20

  Çalışmalarınızı çok başarılı buluyorum bu serüvene ben de katılmak isterim.

 3. Sevil Yılmaz | 12 Nisan 2018, 10:52

  Çok geç görmüş olmakla birlikte bende düşünebilirim.Amatör fotoğrafçıyım. İyi günler dilerim.

 4. Dursun yartaşı | 03 Mart 2017, 17:09

  Dahil olabilirim :)

Lütfen, soru sormadan önce üstteki yazının tamamını ve cevapları okuyun, soracağınız soruların cevapları büyük ihtimalle verilmiştir. Ek olarak lütfen ilgili konuya yorum yapın, örneğin geziyle ilgili bir yazıya yorum yapıp fotoğraf makinesiyle ilgili bir soru sorarsanız yorumunuz silinecektir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.