Something is wrong.
Instagram token error.

Helga'nın Fendi Sabancı'yı Yener mi?

Media Markt
Bugün ofiste bütün gün Media Markt olayını konuştuk. Büyük bir Alman şirketi olan Media Markt bu gün Ümraniye de ilk teknoloji marketini açtı. Açtı açmasına ama ne açılış. Web sitesinden de göreceğiniz gibi bazı ürünlerde oldukça iddialı bir indirime gitmiş. Bizim gibi teknoloji canavarları da bu fırsatı kaçırmamak için mağaza önünde geceden kuyruğa girmişler. Sonra olanlar ise daha da çirkin. Tam bir izdiham. Play Station için girilen kuyrukları TV den izleyerek “Olm.. manyak bunlar!” diyenler bir anda kendilerini aynı olayın içerisinde buldu. Tabi tüm bunlar reklam ve pazarlama stratejisi. Başarılı olacak mı? Yakında göreceğiz.

Benim üzüldüğüm nokta fast food çılgınlığından sonra bu tür olaylarla gittikçe Amerikanlaşan yaşamımız. Bu çıkış karşısında Teknosa ne yapacak bilinmez ama geçenlerde Teknosa ‘dan alışveriş yapmama kararı aldığım bir olay yaşadık. Yeri gelmişken onu da yazayım. Bir arkadaşım Teknosa’dan bir Video kamera satın aldı ve ofise geldi. Cihazı incelerken diğer sitelerden fiyatı hakkında bir araştırma yapalım bakalım dedik. Başka bir yerde cazip bir fiyata bu ürünü bulunca kamerayı Teknosa’ya geri verip buradan almaya karar verdi. Memnuniyetsizlik nedeniyle 15 gün içinde kutusuyla birlikte iade alınma konusunda verilen vaadler boşa çıktı. Çünkü Teknosa ürünü geri alıyor almasına ama size paranızı iade etmiyor, size sadece kendi mağazalarından alışveriş yapabileceğiniz bir çek veriyor. Müşteri odaklı yaklaşım bu mu? Hiç sanmıyorum..

Biz Türkler oldum olası Almanları sevmişizdir, belki de sonunda “Helga’nın fendi Sabancı’yı yendi.” diyeceğiz..

Yorum yok, ilk sen ol!

  1. bütün firmaların yaptığı bu (iade durumunda para vermezler).türk insanı teknolojiye meraklı.bunu satış rakamları gösteriyor.hatırlarsın üçlü koalisyon döneminde ki- her türlü ticaret dibe vurmuştu-computer ürünleri satışı hiç azalmadı.o dönemde bile insanımız ilgisini arttırarak sürdürdü.
    kısacası bu kuyruklara yorum getirirken bu ilgiyi düşünmek gerek…

  2. ntvmsnbc.com da okuduğum habere göre, bir kaç gün önce bildirdiğimiz inceleme sonuçlanmış ve Media Markt şuçsuz bulunmuş.

  3. Her ne kadar Amerikanlılaşsakta bu tür mağazaların bu şekildeki indirimi tüketicilere yansımakta. Ben İstanbulda değilim. Mağazaya belki giderdim ama o kalabalığı görünce belkide girmezdim. Birde mağazanın indirimli ürünleri satılırken Real den bir görevli indirim yaptıklarını mikrofonla duyurmaya çalışıyordu :) Ama ne derece indirirler bilinmez. İki sene sonra belki de 3/1 fiyatına alacağımız bir çok ürün yarı yarıya indirilince sudan ucuz gibi gelmekte. Teknolojiyi zamanında yaşamaktır elbette en güzeli ama. Çok aşırısınada hayır diyorum

    :)

  4. Helga hakkında şöyle bir haber okudum;
    Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Reklam Kurulu’nun “yanıltıcı reklam yapılıp yapılmadığı”nı, Rekabet Kurumu’nun da “rekabet şartlarının sağlanıp sağlanmadığı”nı inceleyeceğini belirtti. Kaynak ve devamı için cnnturk.com ‘un ilgili sayfasına bakılabilir.

Lütfen, soru sormadan önce üstteki yazının tamamını ve cevapları okuyun, soracağınız soruların cevapları büyük ihtimalle verilmiştir. Ek olarak lütfen ilgili konuya yorum yapın, örneğin geziyle ilgili bir yazıya yorum yapıp fotoğraf makinesiyle ilgili bir soru sorarsanız yorumunuz silinecektir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.