iPhone 3G maçında Turkcell:1 Vodafone:0

Beklenen an nihayet dün gece itibariyle yaşandı. Vodafone ve Turkcell‘in iPhone satış fiyatlarını dün öğlen saatlerinde öğrenmiştik. iPhone birçok eksiği olmasına karşın, hiç şüphesiz kullanımı oldukça keyifli bir cihaz, sırf bu yüzden bile alınabilir. Detaylı olarak incelediğimde Turkcell’in fiyatlarının daha cazip olduğunu gördüm. Şu an için 3G kullanamıyoruz, peki internete ne ile bağlanabiliriz, gprs ya da edge ile. Fakat Vodafone internet bağlantısı için sadece gprs seçeneğini sunuyormuş, bu da oldukça büyük bir eksiklik. Aylık pakette ise Turkcell 3GB internet erişimi verirken Vodafone 150MB (en düşük paket için) veriyor. Neyse bu detayları geçelim, kısaca Vodafone kendisini tercih etmemiz için bize hiçbir neden sunmadı. Gece yapılan tanıtım ve şovlarda da sanırım bunun bir karşılığı oldu. Ayrıntıları ve fotoğrafları ceplab.com’daki incelemede izleyebilirsiniz. Evet sonuç itibariyle Turkcell:1 Vodafone:0. Eğer Turkcell 3G ihalesine kadar yeterli sayıda müşteri toplarsa Vodafone’un ihaleye katılmasına bile gerek kalmayacaktır.

Ofiste konuşurken şöyle birşey düşündük (tabi bunlar 3G yaygın olarak kullanıldığı farzedilerek söylenmiştir.) Turkcell den bir iPhone paketi ve bir de TurkcellConnect 3G/EDGE USB Modem alarak evdeki interneti de iptal ettirsek, tek tarife ve fatura üzerinden internete çıkış yapsak? Nasıl olur?

Yorum yok, ilk sen ol!

 1. biri bu turkcelli durdursun :s

 2. güzel bilgi teşekkürler

 3. Fiyat beklediğimden çok yüksek çıktı.Dünyada en pahalı yine bize satılıyo galiba:)

 4. Biz de arkadaşlar arasında konuşurken acaba olursa bu iPhone ile laptop arasında bir bağlantı sağlandığı taktirde güzel bir sınırsız tarife ile ne kadar da güzel olur dedik.Böyle bir imkan var mı?

 5. selamlar,
  ben iki hattında iyi bir anlaşma sunmadığını düşünüyorum.yıllarca hatta bağlı kalmak bana hiç cazip gelmiyor.en iyisi alırım iPhoneu tek başına 1milyara 70 ytlyede alırım Turbo Sim kart.istediğim hat ile kullanırım kullandığım kadar öderim.

 6. Pardon ben hatalıymışım. * ile belirtip 3GB sınırlı yazmışlar. Yüksek bir kota ama yine de yanlış bir davranış.

 7. Hakkı abi ben de Turkcell satış fiyatlarını ve Vodafone satış fiyatlarını yazdım. Vodafone satış fiyatlarında da karşılaştırma yapmaya çalıştım.

  Bir de düzeltmem olacak. Turkcell internet bağlantısı sınırsız olacak, 3GB sınırlı değil.

Lütfen, soru sormadan önce üstteki yazının tamamını ve cevapları okuyun, soracağınız soruların cevapları büyük ihtimalle verilmiştir. Ek olarak lütfen ilgili konuya yorum yapın, örneğin geziyle ilgili bir yazıya yorum yapıp fotoğraf makinesiyle ilgili bir soru sorarsanız yorumunuz silinecektir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.