Something is wrong.
Instagram token error.

6. Türk Blog Yazarları Toplantısı

Blog yazarları arasıra buluşup toplanıyormuş, bana da haberi geliyordu. Neymiş ne değilmiş bir türlü kısmet olmadı görmek, neyse ki bugün bir şekilde zamanlamayı ayarlayarak katılabildim.

Aslında stüdyoda fotoğraf çekerken oldukça eğleniyorduk ama bu sefer merakım galip geldi, hazır Taksim’deyken bir görelim dedim. Efendim, blog yazarları bugün toplanıp, yeni bir iki şey öğrendik. Bunlardan birisi Tasdix, adından anlaşılacağı gibi tasdikle alakalı birşey (ben de dahil bazılarımız söylerken sıkıntı çekiyordu.) İkincisi hepmizin yakından birdiği Google Analytics.

Tasdix kendi anlatımıyla “Dokümanlarınızın özgün olduğunu veya hangi tarihte elinizde bulunduğunu kanıtlamanız gereken durumlar için, kendi bilgisayarınızda ve dosyalarınızı kimseyle paylaşmadan sayısal zaman damgası vurmanızı sağlar.” Benim açımdan özellikle fotoğraf konusunda dikkate değer bir hizmet. Biraz daha incelenip değerlendirilebilir. Tasdix’i bize tanıtan ve sorularımıza sabırla cevap veren Nahide Mutlu‘ya teşekkür ediyorum.

İkinci konumuz olan Google Analytics’i bize detaylı bir şekilde anlatan Murat Kahraman’dı. Gerçi bu işin içinde olup Analytics’i bilmemek olmaz ama Murat Bey’e de detaylı anlatımı ve sunumu için teşekkür ediyorum. Özellikle sadece raporlar konusu başlı başına detaylı olarak incelenip üzerinde durulabilir. Fakat blog yazarları açısından baktığımızda pratik olarak pek bir faydası yok, daha çok portal veya e-ticaret siteleri için. Blog yazarları için kurulum, kullanım ve ipuçları daha çok ve detaylı belki örneklerle işlenebilirdi.

Eray ve Sunipeyk’le tanışmış olmak benim için bu toplantının en büyük getirisiydi. Toplantıyı biraz ciddi bulduğumu da ekleyeyim. Belki ben mi alıştım her işime biraz olsun eğlence katmayı bilemiyorum ama sanırım biraz daha samimi bir ortama ihtiyaç var..

8 Yorum Var

 1. Umarım görüşürüz, teşekkürler, selamlar..

 2. Sizinle görüştük ama pek tanışmadık çok sigara dumanı vardı :( Eray, sunipeyk, ömer enis ve siz :) boğulmamak için aranızdan çıktım :) Bir dahaki toplantıda daha az dumanın olduğu yerde buluşmak dileğiyle :) sağlıcakla kalın.

  Blogunuz güzelmiş.

 3. diğer bulusma gibi buda cok gusel gectı =))

 4. Açıklayıcı bir yazı olmuş, bir daha ki toplantılarda görüşmek üzere.

 5. malesef ben bu toplantıya ağır basan memleket hasreti dolayısıyla katılamadım umarım 7. toplantı da görüşürüz … sonuçta iyi blog yazarlarıyla tanışmak da güzel bir duygu …

 6. Bende seninle görüşebildiğim için çok sevindim. Ama bu toplantılarda genel sıkıntım herkese yetişmeye çalışmam. Bu yüzden kimseyle adam akıllı oturup konuşamıyorum.

  Toplantıları farklı formatlarda denedik.
  Bir sonrakinde şöyle olabilir.
  1. sunum
  2. ara
  3. serbest tartışma
  4. ara

Lütfen, soru sormadan önce üstteki yazının tamamını ve cevapları okuyun, soracağınız soruların cevapları büyük ihtimalle verilmiştir. Ek olarak lütfen ilgili konuya yorum yapın, örneğin geziyle ilgili bir yazıya yorum yapıp fotoğraf makinesiyle ilgili bir soru sorarsanız yorumunuz silinecektir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.